Історія становлення й розвитку кафедри інформаційних систем та технологій у видавничо-поліграфічних процесах нерозривно пов’язана з діяльністю кафедри електронних видань Української академії друкарства.
Кафедра електронних видань створена в рамках виконання Європейського спільного проекту TEMPUS/TACIS «Розвиток людських ресурсів для видавничої галузі України» (2000–2002 рр.), в якому брали участь Українська академія друкарства, Університет Оксфорд Брукс (Великобританія), Вища школа працівників народного господарства та культури Лейпцігського університету (Німеччина), Національний університет «Києво-Могилянська академія» (Україна). Цей проект передбачав освоєння сучасних видавничих технологій, обмін навчально-методичними матеріалами, стажування викладачів, оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів.
У 2008 році кафедру очолив фахівець у галузі інформаційних видавничих технологій д-р техн. наук, професор Всеволод Миколайович Сеньківський, що стимулювало подальший поступ науково-методичної роботи.
У 2015 році у зв'язку з активним запровадженням інформаційних технологій кафедра отримала нову назву "Інформаційні мультимедійні технології", а згодом була перейменована на кафедру комп’ютерних наук та інформаційних технологій.
2016 рік став переломним в історії розвитку кафедри. Успішно ліцензовано нові актуальні для сучасності спеціальності «Комп’ютерні науки» та «Інформаційні системи та технології».
Зокрема, у 2019 році відбувся перший випуск магістрів комп'ютерних наук.
Кафедра є структурним підрозділом факультету видавничо-поліграфічних інформаційних технологій (ФВПІТ). Бере участь у підготовці фахівців наступних спеціальностей: «Видавнича справа та редагування», «Економіка підприємства», «Маркетинг», «Товарознавство та комерційна діяльність», «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво», «Технологія машинобудування», «Поліграфічні машини і автоматизовані комплекси», «Технологія друкованих видань», «Технологія електронних мультимедійних видань», «Технологія розробки, виготовлення та оформлення паковань», «Комп’ютеризовані технології та системи видавничо-поліграфічних виробництв», «Матеріали видавничо-поліграфічних виробництв», «Комп’ютерні науки», «Інформаційні системи та технології».
При кафедрі активно працює аспірантура, виконується держбюджетна тематика, подано проекти і реалізуються наукові теми для державних і приватних структур галузі.